Εγγραφές μαθητών/τριών| Προετοιμασία για την έναρξη λειτουργίας της εφαρμογής e-Εγγραφές για το σχολικό έτος 2024-2025

Προς τους γονείς των μαθητών/τριών Α και Β Λυκείου:

Στα πλαίσια της προετοιμασίας εγγραφής των μαθητών και των μαθητριών στο σχολείο μας για το σχολικό εκτός 2023-24, παρακαλείστε να διαβάσετε με ιδιαίτερη προσοχή την επιστολή του ΥΠΑΙΘ και να συμπληρώσετε τις επισυναπτόμενες μαζί με την επιστολή Υπεύθυνες Δηλώσεις (Υ.Δ.).

Οι συγκεκριμένες Υ.Δ. θα πρέπει να συμπληρωθούν και από τους δύο γονείς/κηδεμόνες, εφόσον υπάρχουν και εν συνεχεία και οι δύο Υ.Δ. να επιστραφούν στη σχολική μονάδα έως τις 22-04-2024 είτε με γνήσιο της υπογραφής είτε μέσω Gov.gr.

Μπορείτε να κατεβάσετε τα αρχεία από εδώ:

ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ

ΥΠΕΥΘ. ΔΗΛΩΣΗ e-εγγραφές _Α

ΥΠΕΥΘ. ΔΗΛΩΣΗ e-εγγραφές _Β

Προετοιμασία-για-την-έναρξη-λειτουργίας-της-εφαρμογής-e-εγγραφές-για-το-σχολικό-έτος-2024-2025.pdf

Επισημαίνεται ότι στις δύο Υ.Δ. θα πρέπει να ταυτίζεται η διεύθυνση κατοικίας του/της μαθητή/τριας