‘Πράξεις Αγάπης – Το φως της Αγάπης’

190 χειροποίητες λαμπάδες διακοσμημένες και ιδιαίτερα ζωγραφισμένες δια χειρός, ρούχα, βιβλία, επιτραπέζια παιχνίδια, διακοσμητικά είδη πασχαλινά, προσέφεραν οι μαθητές του 3ου ΕΠΑΛ Χαλανδρίου στο Κοινωνικό Παντοπωλείο το Δήμου Χαλανδρίου, με αφορμή τις ημέρες του Πάσχα που πλησιάζουν με σκοπό την ενίσχυση των ευπαθών ομάδων της πόλης. Οι μαθητές κι οι μαθήτριες του σχολείου σε συνεργασία με τους εκπαιδευτικούς πήραν μια ιδιαίτερη πρωτοβουλία κατασκευάζοντας πασχαλινές λαμπάδες για τα μικρά παιδιά των δικαιούχων του Κοινωνικού Παντοπωλείου, ενώ παράλληλα συγκέντρωσαν σημαντική ποσότητα ρούχων με κοινό σκοπό τη στήριξη των συμπολιτών που βρίσκονται σε ανάγκη.Τα είδη παρέλαβε η υπεύθυνη του Κοινωνικού Παντοπωλείου κα Αλεξοπούλου.

Υπεύθυνοι καθηγητές: E.Μακροπούλου, Μ. Μιάμη, Κωστίκογλου Ά.

ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ ΤΟΥ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΥ ΠΑΝΤΟΠΩΛΕΙΟΥ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ ΣΤΟ FACEBOOK