Τομέας Διοίκησης και Οικονομίας l Εκπαιδευτική Επίσκεψη στην Εταιρεία Logistics Αθηναϊκή ΑΕ του ομίλου FDL Group

Εκπαιδευτική επίσκεψη για τον Τομέα Διοίκησης και Οικονομίας στο υπερσύγχρονο συγκρότημα αποθήκευσης και διανομής της εταιρείας Αθηναϊκή ΑΕ του ομίλου FDL Group από τις μεγαλύτερες εταιρείες logistics στην Ελλάδα που λειτουργεί σύμφωνα με τα διεθνή πρότυπα βιώσιμης ανάπτυξης .
Οι μαθητές και οι μαθήτριες του σχολείο μας είχαν την ευκαιρία να ενημερωθούν από το φιλόξενο και καταρτισμένο προσωπικό του ομίλου FDL για όλο το αποθηκευτικό κύκλωμα των logistics.
Επίσης πραγματοποιήθηκε λεπτομερής ξενάγηση στο χώρο της αποθήκης με τη συμμετοχή όλων των παιδιών σε διάφορα πόστα, με χρήση της νέας τεχνολογίας και παράλληλα μας έγινε επίδειξη στη ρομποτική τεχνολογία τελευταίας γενιάς δείχνοντας τον τρόπο παραδόσεων των προϊόντων με ταχύτητα και πλήρη ακρίβεια.

Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί: Μακροπούλου Ε, Μιάμη Μ, Καραμολέγκου Φ