25η Μαρτίου 1821 l Σχολική Γιορτή για την επέτειο της Ελληνικής Επανάστασης

Το 1821 συνεχίζει να μας διδάσκει και να μας εμπνέει.

Αυτή ήταν η κεντρική ιδέα της σχολικής εορτής που οργανώθηκε από τους μαθητές του 3ου ΕΠΑ.Λ. Χαλανδρίου. Τα κείμενα είχαν κύριο σκοπό να καταδείξουν πόσο επίκαιρα είναι σήμερα γεγονότα που συνέβηκαν πριν από δύο περίπου αιώνες, καθώς μπορούν να μας εφοδιάσουν με τις απαραίτητες αξίες και ιδανικά, για να ανταπεξέλθουμε στα δύσκολα προβλήματα της εποχής μας.

Ευχαριστούμε θερμά τους καλλιτέχνες του σχολείου μας που συνόδευσαν με μουσική και τραγούδι τη γιορτή του σχολείου.

Την επιμέλεια της γιορτής είχαν οι καθηγητές Κορφιάτης Ι., Προσγολίτη Μ., Παναγιωτόπουλος Ι., Μπουραντάνης Γ

Θερμά συγχαρητήρια στους μαθητές/τριες που συμμετείχαν καθώς και στους καθηγητές τους για την προετοιμασία της γιορτής.