Oι Inspirational Mentors υποστηρίζουν την Εικονική μας Επιχείρηση

Το Junior Achievement Greece ξεκίνησε ένα νέο θεσμό με σκοπό να υποστηρίξει τις επιχειρηματικές προσπάθειες μαθητικών ομάδων σε δημόσια σχολεία. Ο θεσμός των Inspirational Mentors πραγματοποιείται δυναμικά στο πλαίσιο καμπάνιας με τίτλο «Στηρίζουμε τoυς μαθητές και τις μαθήτριες “startuppers” που αλλάζουν την Ελλάδα».

Φέτος, τα παιδιά του Τομέα Διοίκησης και Οικονομίας, της Β’ τάξης, αντλώντας έμπνευση από τη μητέρα γη δημιούργησαν το MounTea, που περιλαμβάνει αφεψήματα με βάση το τσάι του βουνού που είναι αυτοφυές των ορεινών περιοχών της Ελλάδας, και αποτελεί ένα από τα πιο αναγνωρίσιμα κι αγαπημένα βότανα της χώρας μας, διεθνώς γνωστό με την ονομασία “Greek Mountain Tea”. Τα προϊόντα είναι super blends, σούπερ μείγματα βοτάνων, φρούτων και μπαχαρικών που ταιριάζουν ιδανικά μεταξύ τους. Μερικά από αυτά είναι ο γλυκάνισος, ο ιβίσκος, η λουίζα, ο λιναρόσπορος, το τήλιο, η κανέλλα, η μολοχάνθη, η ματζουράνα, το τριαντάφυλλο και άλλα πολλά.

Inspirational Mentor του σχολείου μας είναι η κα Δόμνα Μιχαηλίδου, υφυπουργός Εργασίας και Κοινωνικών Υποθέσεων

Η 1η συνάντηση έγινε

Η κα Μιχαηλίδου έγραψε για μας στον προσωπικό της λογαριασμό