‘Οι πετυχημένοι μας απόφοιτοι επιλέγουν στελέχη’ Διατμηματική δράση

Ολοκληρώθηκε η δράση “Οι πετυχημένοι μας απόφοιτοι επιλέγουν στελέχη”.

Μαθητές των τμημάτων Γ’ Ηλεκτρολόγων, Γ’ Οχημάτων και Γ’ Ψυκτικών με την καθοδήγηση μαθητριών του τμήματος Γ Υπαλλήλων Διοίκησης:

1. Συνέταξαν τα βιογραφικά τους

2. Συναντήθηκαν διαδικτυακά με απόφοιτους του σχολείου μας και ενημερώθηκαν για θέματα της ειδικότητάς τους, αγορά εργασίας, επαγγελματικά δικαιώματα, συνθήκες επιτυχίας.

3. Παρέλαβαν πίνακες με τα επαγγελματικά τους δικαιώματα και βεβαίωση συμμετοχής στη δράση.

Ευχαριστούμε θερμά τους αποφοίτους μας κ. Νατάσα Μαραμπότου – Ανελκυστήρες ΤΟΤΣΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ & ΣΙΑ Ε.Ε., τον κ. Γιάννη Μεγάλο – Προϊστάμενο του Τεχνικού τμήματος HOTEL ROBINSON IERAPETRA (Tui) και τον κ. Περικλή Αθανασόπουλο -ATL ENERGY Αθήνα, για τη συμβολή τους στη δράση, τις πολύτιμες πληροφορίες που μοιράστηκαν και τις θέσεις εργασίας που προσέφεραν στους μαθητές μας.

Συντονίστρια της δράσης: Ουρανία Μαρκίδου ΠΕ83 Ηλεκτρολόγος Μηχ.

Υπεύθυνες Εκπαιδευτικοί: Μόνικα Αγγελοπούλου ΠΕ82 Μηχανολόγος ΕΜΠ, Ματούλα Κιοσσέ ΠΕ80 Οικονομολόγος